PŘESTAVBY NA ELEKTROKOLA
Provádíme přestavby jízdních kol na ELEKTROKOLA se sadami EVBIKE 

Nabízené sady pro přestavbu, jsou dotaženy do nejmenších detailů. Na rozdíl od konkurenčních sad je použit bezkartáčový stejnosměrný motor, který je výrazně spolehlivější, má dlouhou žívotnost a především vyšší výkon a kroutící moment. I díky tomu elektrokolo se sadou EVBIKE může fungovat nejen v režimu s dopomocí (pedálový asistent, tedy část energie dodáváte vy šlapáním a motor řízený snímači a inteligentní elektronikou vám pomáhá), ale i plně motorizovaný režim (tedy není nutno šlapat, výkon a rychlost se řídí "plynem" na řídítkách).

Autorizovaný skiservis

  Autorizovaný skiservis 

Zakázky na servis lyží a snowboardů vyřizujeme podle pořadí jak byly přineseny. Za přednostní zhotovení účtujeme příplatek.  

Otevírací doba provozovny (tř.J.P.Koubka 96, Blatná)

Po - Pá 8.30 - 12.00 / 13.00 - 17.00 hod.  So 8.30 - 11.30 hod.  

Kontakt: Pavel Karban st. 606 689 810, Pavel Karban ml. 723 622 763

 kategorie servisu:     


Strojní vybavení našeho ski-servisu:

                                


5 kroků pro perfektní servis Vašich lyží a snowboardů:

1. Čištění a oprava skluznice

                                           

 • Přebroušení plochy skluznice na brusném pásu (zr. 80 – 100) bez přítlaku slouží k odstranění starého vosku a zvýraznění potřebných míst budoucí opravy.
 • Pro dokonalé odmaštění skluznice před její opravou použijeme odstraňovač vosku.
 • Mechanické vyčištění poškozené skluznice (škrábance a rýhy) zaručí dokonalé spojení nově natavovaného P–tex materiálu s původní skluznicí.
 • Použitím ručních pistolí Montana nanášíme na plochu skluznice pouze nezbytnou vrstvu taveného polyethylenu. Takto natavená plocha může být okamžitě broušena na brusném kameni, aniž by bylo zapotřebí její zbroušení ručním nářadím.

 2. Základní předbroušení a finální broušení

                                    

Ideální optickou rovinu skluznice a spodní hrany docílíme pouze broušením pomocí brusného kamene s konstantním přítlakem a rychlostí posuvu.

Dosažení ideální optické roviny je předpokladem pro přesné úhlování hrany – geometrie hrany.

 • Zpravidla používáme základní lineární strukturu střední hrubosti, slouží k optimálnímu odběru materiálu z plochy skluznice i hrany (individuálně dle potřeby) a zároveň k odstranění navařeného polyetylenu.
 • Broušením na brusném kameni docílíme nejlepší kluznou vlastnost skluznice. Pouze brusný kámen nabízí různé variace finálních struktur (závodní servis).

Porovnání výsledků broušení na brusném pásu / kameni:

    Brusný pás     Brusný kámen
  Plošné broušení skluznice        Absolutní rovina broušení plochy skluznice        
  Skluznice je „chlupatá“   Hladká plocha skluznice
  Náhodná struktura – pás   Přesná struktura s volitelnými parametry
  Průměrná kluzná vlastnost   Excelentní kluzná vlastnost po dlouhou dobu

Finální broušení

 • Na ideálně rovnou plochu skluznice „rýsujeme“ finální strukturu opět použitím brusného kamene s obměnou otáček jeho rychlosti, rychlosti posuvu a přestavění povrchové struktury – orovnání kamene diamantem.
 • Dle charakteru lyže volíme adekvátní typ požadované struktury – lineární a šikmé
 • Na základě změny parametrů jednotlivých proměnných – řezná rychlost, advance a rychlost diamantu, brusná rychlost kamene, rychlost posuvu, nastavení tlakové křivky pro broušení plochy – jsme dále schopni ovlivnit tvar, hrubost a sklon jednotlivých šrafů – „banánků“ (základní skladba struktury).
 • Jednotlivé struktury se dělí na hrubé, střední a jemné.
 • Pro struktury (v závodním programu) je důležité dokonalé vyhlazení plochy použitím nižších otáček broušení s minimálním advancem diamantu a nižší rychlosti posuvu /slouží k dokonalému vyhlazení skluznice po základním předbroušení a zároveň přípravě pro strukturu závodní.
 • Závodní struktura je rýsovaná pouze jednosměrným broušením špička – patka, 1 cyklus.

 3. Úhlování boční hrany                                               

 • Úhel boční hrany závisí na typu a charakteru použití lyže/snowboardu, zkušenosti uživatele a tvrdosti podložky.
 • Boční úhlování hrany – základní úhlování se provádí pomocí brusného pásku v rozsahu 89 – 87°. Správně volený úhel zabezpečuje dokonalý kontakt hrany se sněhovou podložkou v průběhu celého oblouku v závislosti na charakteru lyže.
 • Všeobecnou podmínku úhlování hrany musí splňovat celkový úhel hrany, který není nikdy větší než 88,5°.
 • Pravidelně úhlovaná hrana v celé její délce (od špičky k patě) je dosažitelná pouze při broušení hrany brusným páskem přes kluznou keramickou podložku.

Kluzná keramická podložka

 1. Plnohodnotný carvingový efekt = přesně zúhlovaná hrana v celé její délce od špičky k patě.
 2. Geometrie kluzné podložky zaručuje konstantní úhel broušení boční hrany.
 3. Proměnlivá rychlost = kontrolovatelná účinnost broušení.
 4. Konstantní odběr materiálu z plochy hrany vč. boční ochranné lamely hrany.
 5. Minimální hloubka narušení hrany díky různé hrubosti brusného pásku.
 6. Po broušení vznikne horizontální struktura hrany.
 • Pro závodní servis je základně připravená (naúhlovaná) boční hrana ještě vyleštěna pomocí brusného kamene – tuning boční hrany. Slouží k docílení ostrého vrcholu úhlu hrany a zároveň k jejímu vyhlazení, tedy vymazání struktury po brusném pásku.

  4. Tuning spodní hrany

                                                                              

 • Konstantní odklon – tuning spodní hrany směrem od podložky je možný pouze na základě přesné roviny skluznice a hrany. Slouží k přenosu účinnosti bočního úhlu hrany na sněhovou podložku zejména při jízdě po hraně při carvingovém oblouku, zabraňuje nežádoucímu zařezávání hran.
 • Tuning hrany se provádí v rozsahu 0.4 – 0.8° pomocí paralelních brusných kamenů s konstantním úhlem sklonu, rychlosti posuvu a jeho tlaku. 
 • Podbroušením – vyleštěním spodní hrany zároveň odstraníme zbytkový otřep vzniklý při bočním broušení
 • Velikost odklonu záleží na počtu cyklů broušení a nebo tlaku posuvu.
 1. Kvalita provedení tuningu spodní hrany nezávisí na šířce lyže v oblasti špičky (nejširší místo).
 2. Kvalitně provedený tuning nezanechá žádnou strukturu na ploše spodní hrany. Tuning se provádí ve stejném směru jako kluzný směr lyže (špička – pata).
 3. Úhel podbroušení je konstantní v celé délce lyže.
 4. Podbroušení se provádí pouze v celé délce lyže (špička, pata včetně).
 5. V případě úhlu podbroušení <=0.8° nedojde k broušení okraje skluznice.

 5. Impregnace a leštění

                                                                                

 • Samotné broušení je vždy velkým zásahem do jednotlivých pórů skluznice. Základní impregnace je zvláště potřeba k hloubkové ochraně póru a zajištění jeho elasticity.
 • Ideálním způsobem nanášení vosku je prostřednictvím tepelné voskové lázně, díky které je skluznice schopna absorbovat co největší ale zároveň i nejnutnější množství vosku – při mazání za studena je tato schopnost vyloučena.
 • Odstranění nadbytečného vosku z plochy skluznice provádíme mechanickým způsobem pomocí nylonových kartáčů a nebo filcových pásů pro polishing, které jsou dostatečně měkké tak, aby nepoškodily – neztupily vrchol úhlu hrany.
 • V případě dobře zvolené a provedené strukturace skluznice je vosk chápán pouze jako sekundární proces pro impregnaci, nikoli jako způsob, jak docílit výrazné změny kluzných vlastností lyže.

Voskování tepelnou lázní:

Rotační válec se speciální gumovou lamelou po obvodu se ponořuje do horkého vosku, jehož teplota je regulovatelná termostatem.

Síla impregnační vrstvy vosku je regulovatelná pomocí stahovací lišty. Následným tahem lyže / snowboardu proti směru rotace válce dochází k přenosu rozehřátého vosku na plochu, ale i do jednotlivých pórů skluznice.

Leštění plochy skluznice se provádí po vychladnutí vosku pomocí speciálního fibrového pásu na stroji (Montana LC Snowboard) nebo vykartáčováním.Odkaz na naše další stránky ZDE


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).