backgroundImage
kategorie

Zaletnění lyží a SNB

  • Příjem lyží a snowboardů na zaletnění přijímáme do 1/2 dubna.
 
 
Pro dlouhou životnost i šetrnost následných servisů je důležité správné zaletnění lyží a snowboardů.
 
Návod jak na to:

Na konci sezony přineste vybavení  do servisu a nechte si zhotovit (podle potřeby) malý nebo velký servis. Skluznici a hrany vám po provedeném servisu necháme zavoskované z důvodu letního zakonzervování. Takto ošetřené výbavení je ochráněné před korozí hran a skluznice před vysušením. Před dalším použitím na začátku sezony Vám skluznici už jen vyleštíme od přebytečného vosku. Vyleštění (vykartáčování) skluznice provádíme zdarma.
Skluznici je možné vykartáčovat i svépomocí speciálními kartáči (kvalitní ruční vykartáčování je ale značně namáhavé a trvá dlouho).

Skladování:
Lyže by měly být oddělené, uložené ve vodorovné poloze skluznicí nahoru. Neměla by na ně působit žádná jiná síla kromě gravitační. Vázání je dobré povolit na nejnižší hodnotu na špičce i na patce, aby pružina nebyla zbytečně napjatá a neopotřebovávala se. Poté je vhodné vázání obalit např. kuchyňskou folií, aby do něj nepronikaly nečistoty, které by mohly ovlivnit parametry jeho nastavení. Příští sezonu nesmíte zapomenout na správné seřízení bezpečnostního vázání. Ideální je nechat si prověřit nastavení vypínacích hodnot pomocí speciálního elektronického stroje s tiskovým záznamem - potvrzením = je to důležitý doklad pro lyžařské školní kurzy a v případě úrazu při vyřizování pojistné události.
 
X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).