PŘESTAVBY NA ELEKTROKOLA
Provádíme přestavby jízdních kol na ELEKTROKOLA se sadami EVBIKE 

Nabízené sady pro přestavbu, jsou dotaženy do nejmenších detailů. Na rozdíl od konkurenčních sad je použit bezkartáčový stejnosměrný motor, který je výrazně spolehlivější, má dlouhou žívotnost a především vyšší výkon a kroutící moment. I díky tomu elektrokolo se sadou EVBIKE může fungovat nejen v režimu s dopomocí (pedálový asistent, tedy část energie dodáváte vy šlapáním a motor řízený snímači a inteligentní elektronikou vám pomáhá), ale i plně motorizovaný režim (tedy není nutno šlapat, výkon a rychlost se řídí "plynem" na řídítkách).

Proč servisovat lyžařké vybavení

 

Základní informace o servisu lyží a snowboardů

Pravidelně prováděný servis je zásadním předpokladem pro maximální požitek z jízdy a pro zajištění bezpečnosti. Servis (zejm. strukturování plochy lyže, úhlování hrany a voskování) se zpravidla provádí několikrát za zimní sezonu s ohledem na frekvenci lyžování a sněhové podmínky v dané oblasti (kameny na svahu, přírodní sníh, technický sníh). 

Nastavení lyžařského vázání

U sjezdových lyží doporučujeme na začátku každé lyžařské sezony provést kontrolu bezpečnostního vázání a jeho nastavení přímo na lyžaře, který bude lyže používat. K tomu je nezbytné přinést k nám do servisu kromě lyží jeden lyžák a znát údaje o lyžaři (jméno, váhu, výšku, věk a lyžařskou úroveň). Lyže se upne do speciálního stroje, ve kterém se provede nastavení a test správné funkčnosti bezpečnostního vázání. Následně se ze stroje vytiskne potvrzení o seřízení. Toto potvrzení po Vás může vyžadovat pojišťovna při řešení pojistné události, nebo například škola, která pořádá lyžařský výcvik pro Vaše děti. Funkčním a správně nastaveným vázáním lze předejít řadě zbytečných urazů!


Zaletnění lyží, běžek a snowboardů

Na konci každé lyžařské sezony doporučujeme provést v našem servisu tzv. zaletnění.  Zaletnění obsahuje servis dle Vašeho výběru a současně zakonzervování skluznice a hran voskem. Hlavní výhodou profesionálního zaletnění je prodloužení živnostosti skluznice a hran (skluznice si zachová kluzné vlastnosti a hrany budou ochráněné proti korozi). Další výhodou je rychlý start nové lyžařské sezóny, neboť Vaše vybavení je de facto připravené a oservisované. Jediné, co je potřeba před první jízdou provést, je odstranění přebytečné části vosku u nás v servisu.


Servis nových lyží

Pro mnohé bude jistě překvapením, že i nové lyže potřebují servis. Před prvním použitím je potřeba nové lyže tzv. naformátovat. Na konec výrobního procesu lyží je sice zařazen jakýsi základní servis, ten ale hlavně slouží k odstranění lepidel a otřepů, aby lyže vypadaly v prodejním stojanu hezky. Tento servis zpravidla nepřipraví lyže na použití na svahu. Lyže tedy z výroby nemají správně naúhlované hrany, nemají dokonale srovnanou plochu skluznice a skluznice není hloubkově napuštěná voskem. Správným naformátováním využijete všechny vlastnosti zakoupeného vybavení a zajistíte jeho dlouhodobé fungování.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).